Rozwiązania

O Tableau Software

Historia Tableau zaczęła się od trzech ludzi i … projektu badawczego Uniwersytetu Stanford. Departament Obrony USA potrzebował narzędzia zwiększającego możliwości analizy informacji przez człowieka.

-Projekt trafił do Wydziału Nauk Komputerowych Uniwersytetu Stanforda. Z sukcesem poprowadził go Chris Stolte, wówczas doktorant, zajmujący się technikami wizualizacji informacji wspomagającymi analizę danych w bazach relacyjnych i analitycznych. Wcześniej pracował jako programista baz danych – i doskonale znał problemy z obsługą dostępnych narzędzi analitycznych. Poszukiwał projektu, który zmieni świat i … wiedział, że to jest właśnie to. „Zawsze gdy umożliwiałem ludziom bezpośredni dostęp do danych, byli zaskoczeni i wdzięczni. Nigdy o tym nie zapominam”.

-Wiedział to również Pat Hanrahan – wcześniej promotor pracy doktorskiej Chrisa Stolte. Pat Hanrahan był również jednym z założycieli Pixar Animation Studios, firmy, która całkowicie zmieniła świat filmu animowanego. Obaj wiedzieli, jakim przełomem może być połączenie w jednym narzędziu możliwości grafiki komputerowej oraz technologii baz danych. Wynaleziona przez nich technologia VizQL pozwoliła ludziom analizować dane przy pomocy prostych, graficznych narzędzi typu drag&drop. „Tworzymy obrazy, które odpowiadają na pytania. Ale robimy to dla biznesu, który chce dowiedzieć się czegoś na temat swoich danych”

-„Widzę przyszłość” – taka była reakcja Christiana Chabot, gdy zobaczył efekty prac Pata i Chrisa. Miał on za sobą studia na Stanford Business School , oraz … wiele lat spędzonych na analizach danych. W 2003 roku założyli oni TABLEAU SOFTWARE z Christianem jako CEO i szybko zaczęli odnosić sukcesy. TABLEAU zrewolucjonizowało świat analityki biznesowej. A to dopiero początek. „Staliśmy się demokratyzującą siłą w jednym z głównych obszarów potrzeb na świecie”

Dziś Tableau Software jest wiodącym na świecie dostawcą narzędzi wspomagających analizę i wizualizację danych

Jeśli jesteś chcesz wiedzieć więcej na temat produktów Tableau to zapraszamy do kontaktu.

Wypełnij formularz lub zadzwoń tel. 71 325 56 32 , 325 38 70