Historia Tableau

O Tableau Software

Historia Tableau zaczęła się
od trzech ludzi
i … projektu badawczego

Uniwersytetu Stanford.

Departament Obrony USA potrzebował narzędzia
zwiększającego możliwości analizy informacji przez człowieka.

-Projekt trafił do Wydziału Nauk Komputerowych Uniwersytetu Stanforda. Z sukcesem poprowadził go Chris Stolte, wówczas doktorant, zajmujący się technikami wizualizacji informacji wspomagającymi analizę danych w bazach relacyjnych i analitycznych. Wcześniej pracował jako programista baz danych – i doskonale znał problemy z obsługą dostępnych narzędzi analitycznych. Poszukiwał projektu, który zmieni świat i … wiedział, że to jest właśnie to. „Zawsze gdy umożliwiałem ludziom bezpośredni dostęp do danych, byli zaskoczeni i wdzięczni. Nigdy o tym nie zapominam”.

-Wiedział to również Pat Hanrahan – wcześniej promotor pracy doktorskiej Chrisa Stolte. Pat Hanrahan był również jednym z założycieli Pixar Animation Studios, firmy, która całkowicie zmieniła świat filmu animowanego. Obaj wiedzieli, jakim przełomem może być połączenie w jednym narzędziu możliwości grafiki komputerowej oraz technologii baz danych. Wynaleziona przez nich technologia VizQL pozwoliła ludziom analizować dane przy pomocy prostych, graficznych narzędzi typu drag&drop. „Tworzymy obrazy, które odpowiadają na pytania. Ale robimy to dla biznesu, który chce dowiedzieć się czegoś na temat swoich danych”

-„Widzę przyszłość” – taka była reakcja Christiana Chabot, gdy zobaczył efekty prac Pata i Chrisa. Miał on za sobą studia na Stanford Business School , oraz … wiele lat spędzonych na analizach danych. W 2003 roku założyli oni TABLEAU SOFTWARE z Christianem jako CEO i szybko zaczęli odnosić sukcesy. TABLEAU zrewolucjonizowało świat analityki biznesowej. A to dopiero początek. „Staliśmy się demokratyzującą siłą w jednym z głównych obszarów potrzeb na świecie”

Dziś Tableau Software jest wiodącym na świecie dostawcą narzędzi wspomagających analizę i wizualizację danych

Tableau kolejny rok liderem rynku Business Intelligence według Gartner Group:
Opublikowany został już najnowszy raport Gartner Group, dotyczący rozwiązań Business Intelligence.

Bazuje on na badaniu obecnych użytkowników rozwiązań BI oraz analizie silnych i słabych stron poszczególnych dostawców. Widać wyraźne umocnienie pozycji Tableau wśród liderów. Raport ten potwierdza słuszność naszego wyboru Tableau jako strategicznego partnera technologicznego Controlling Systems. Dumni jesteśmy mogąc zaproponować naszym Klientom rozwiązania z absolutnej światowej czołówki technologii Business Intelligence.

Jeśli jesteś chcesz wiedzieć więcej na temat produktów Tableau to zapraszamy do kontaktu.

Wypełnij formularz lub zadzwoń tel. 71 325 56 32 , 325 38 70