Wprowadzenie

Nowe oblicze Business Intelligence: Tableau Software

Tableau pomaga ludziom zobaczyć i zrozumieć dane. To najlepsze na świecie (według raportów Gartner Group) narzędzie typu Business Intelligence .

Jest używane przez ponad 15 000 przedsiębiorstw na świecie – w tym największe korporacje. Daje przebogate możliwości analiz i prezentacji danych, integrując się z dowolnymi źródłami danych – jak MS SQL SERVER, ORACLE, DB2, Google Analytics, Hadoop, SAP HANA, czy … MS EXCEL. W standardzie Tableau ma wbudowanych około 40 konektorów do różnych źródeł danych. Integracja ze źródłem danych zajmuje dosłownie kilka minut.

Zobacz wideo

Jest to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie zapewniające szybkie analizy, wizualizację oraz błyskawicznie działające funkcjonalności BI na danych dowolnego rozmiaru, formatu i tematu. Rezultat? Każdy może analizować swoje dane bardzo szybko, nie będąc specjalistą od baz danych. Firma oszczędza czas specjalistów i zarabia pieniądze dzięki szybszym i lepszym decyzjom.

Od kokpitów managerskich dla najwyższego kierownictwa do raportów ad-hoc – Tableau umożliwia udostępnienie analiz na urządzeniach mobilnych, lub przez przeglądarkę dosłownie kilkoma kliknięciami.

Dzięki unikalnej technologii VizSQL, integrującej zapytania do bazy danych i optymalną wizualizację, dostęp do informacji i ich analiza są nawet kilkaset razy szybsze niż do tej pory! Ponad 15 000 organizacji, łącznie z największymi korporacjami świata, polega na Tableau.

Połącz się z każdym źródłem danych, niezależnie od jego rodzaju, lub wielkości. Analizuj informacje i twórz kokpity managerskie. Udostępniaj je przez przeglądarkę i/ lub urządzenia mobilne. Wszystko w ramach Twojej architektury danych i zabezpieczeń dostępu.

Z Tableau użytkownicy informacji dostają to, czego potrzebują, a IT oszczędza czas i pieniądze.

Tableau łatwo integruje się z rozmaitymi źródłami danych (np. bazy MS SQL SERVER, ORACLE, SAP, Google Analytics, czy kostki OLAP).

Ma też praktycznie nieograniczone możliwości graficznej prezentacji danych. Informacje dla managerów mogą być publikowane w dowolnej przeglądarce www, czy na urządzeniach mobilnych różnych platform (iOS, Android, WINDOWS PHONE).

Co istotne, TABLEAU może integrować się ze źródłem danych w trybie „LIVE” – czyli natychmiast będzie prezentować wszelkie zmiany, zachodzące w danych źródłowych, lub w trybie „EXTRACT”, przetwarzając dane w trybie in memory przy pomocy unikalnej technologii VizSQL.

Tableau kolejny rok liderem rynku Business Intelligence według Gartner Group:
Opublikowany został już najnowszy raport Gartner Group, dotyczący rozwiązań Business Intelligence.

Bazuje on na badaniu obecnych użytkowników rozwiązań BI oraz analizie silnych i słabych stron poszczególnych dostawców. Widać wyraźne umocnienie pozycji Tableau wśród liderów. Raport ten potwierdza słuszność naszego wyboru produktów Tableau do naszej oferty.

Możemy zaproponować naszym Klientom rozwiązania z absolutnej światowej czołówki technologii Business Intelligence. Nasz autorski system Eureca – narzędzie klasy business performance management (BPM) bazuje z kolei na technologii Microsoft, która też została wyróżniona przez analityków Gartnera,

“Niewielu, jeśli w ogóle, innych dostawców ma równie entuzjastycznie nastawionych Użytkowników”
–  raport Gartner Group, luty 2015

Zobacz wideo:

Business Intelligence vis Performance Management – klasyfikacja narzędzi IT”

Wykorzystaj najlepsze narzędzia i zbuduj CENTRUM DOWODZENIA

Połącz ewidencję, planowanie, analizy i raporty z data discovery.